Jak wynająć samochód z wypożyczalni

Data dodania: 14.09.2016


Własny samochód to gwarancja wygody dla każdego człowieka – nieważne czy używamy go do podwożenia dzieci do szkoły, dojazdów do pracy, wakacyjnych podróży czy też całkowicie w celach zawodowych. Wynajem samochodu z wypożyczalni z miesiąca na miesiąc zyskuje nowe grupy osób zainteresowanych zarówno propozycją dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Oto jak wygląda procedura i rady jak wynająć samochód z wypożyczalni.

Odpowiednia firma

Możliwość wypożyczania samochodów cieszy się coraz większą popularnością, co widać również po rosnącej ilości firm oferujących wynajem samochodów w Szczecinie i nie tylko. Wybór odpowiedniej wypożyczalni powinien być poprzedzony sprawdzeniem oferty lokalnie działających firm  tej branży. Taki rekonesans można przeprowadzić nie wychodząc z domu, za pośrednictwem komputera i Internetu.

Sprawdźmy dostępną flotę pojazdów, jaką dysponuje firma – dobrze, jeśli tak jak wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, w ofercie znajdują się zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. Na firmowych stronach internetowych powinny się też znaleźć cenniki i regulaminy najmu – porównajmy także ceny i warunki, na jakich odbywa się wynajem samochodów chociażby to, czy wypożyczalnia pozwala na wyjazdy za granicę.

Wybór samochodu

Po wyborze konkretnej wypożyczalni warto przejść do selekcji pojazdu. Zanim podejmiemy decyzję, warto odpowiedzieć sobie na pytania: gdzie będę korzystać z auta, czy będę przewozić duże gabaryty, czy liczy się komfort w długiej trasie, a może zależy mi jedynie na sprawnym poruszaniu się po mieście? W ofercie wypożyczalni samochodów  i innych miastach Polski można wybierać w pojazdach o różnej klasie.

Małe auta sprawdzą się doskonale w warunkach miejskich, pojazdy kompaktowe będą odpowiednie na dłuższych trasach, a samochody z segmentu premium zapewnią najwyższy komfort jazdy (zobacz ofertę: https://fadoauto.pl). Dla kurierów, osób planujących przeprowadzkę, remonty, wyjazdy w większym gronie czy okresowe rozbudowanie firmowej floty pojazdów najlepszym wyborem będą pakowne samochody dostawcze.

Rezerwacja pojazdu

Większość dobrze funkcjonujących firm, które oferują wynajem samochodów klientom możliwość rezerwacji interesującego ich pojazdu za pośrednictwem sieci. Wystarczy podać swoje dane i wskazać konkretny model auta, wraz z terminem wynajmu – po tym następuje weryfikacja dostępności pojazdu w określonym czasie i przygotowanie potwierdzenia rezerwacji.

Cena, koszty i płatność

Ostateczny koszt wynajęcia pojazdu jest uzależniona od wielu czynników. Na pewno wpływ na rachunek usługi wypożyczenia auta będzie miał wybrany model samochodu – im wyższa klasa, tym wyższa cena. Więcej zapłacimy również za wynajem samochodów bez limitu kilometrów. Warto jednak przekalkulować czy takie rozwiązanie nie będzie bardziej opłacalne w długofalowej perspektywie – jeśli podpiszemy umowę na wynajem samochodu z limitem, po przekroczeniu określonego dystansu i tak będziemy musieli ponieść koszty z tytułu.

Płatności można zazwyczaj dokonać na kilka sposobów – gotówką, kartą płatniczą lub kredytową. Najwygodniejszą opcją jest skorzystanie z karty kredytowej – wypożyczalnia samochodów blokuje wtedy kaucję, do czasu rozliczenia i zwrotu pojazdu, a cała procedura zajmuje naprawdę niewiele czasu. Szczegóły płatności warto wcześniej ustalić z konkretną firmą wynajmującą auta.