Wynajem auta – poznaj wszystkie szczegóły!

Data dodania: 10.07.2018


Jeżeli wypożyczałeś już kiedyś auto w takim miejscu, jak wypożyczalnia samochodów, na pewno jesteś świadomy tego, jak wygląda cały proces wynajmu. Kiedy z kolei robisz to po raz pierwszy – możesz być nieco skołowany i przerażony – spokojnie, wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu! Warto jest dobrze przestudiować umowę najmu, która może zawierać ukryte informacje, podwyższające twój końcowy rachunek. Nie widać ich na pierwszy rzut oka, dlatego skupienie jest wskazane. Poznaj więcej wskazówek i wypożycz auto bez stresu!

wynajem samochodów szczecin

Zacznijmy od takiej kwestii, jak koszty wynajmu – musisz wiedzieć o tym, że wypożyczalnia samochód na pewno będzie posiadała własny, odrębny cennik – opłaty mogą być różne w zależności od klasy auta i lokalizacji samej wypożyczalni. Odbiór pojazdu z lotniska może być dodatkowo płatny – wiąże się to z faktem, że jest to bardzo popularna lokalizacja i wiele osób oczekują na samochód po wylądowaniu ich samolotu. Jeżeli chciałbyś nieco zaoszczędzić – czasu oraz pieniędzy, udaj się do centrum i poszukaj tam miejsca, jak wypożyczalnia aut. Wypożyczalnie zlokalizowane w centrum mają zdecydowanie lepszą ofertę cenową i być może większy wybór aut.

wypożyczalnia samochodów szczecin

Wydaje ci się, że opłat dodatkowych wcale nie ma aż tak dużo? Nie wymieniliśmy jeszcze wszystkich – istnieje więcej czynników wpływających na podwyższenie ceny wynajmu. Jeżeli chcesz przykładu – podamy ci go. Nie wiemy ile masz lat, ale jeżeli dopiero co skończyłeś 18stkę lub posiadasz prawo jazdy dopiero od kilku miesięcy, musisz zapłacić dodatek dla młodych kierowców lub wpłacić kaucję o większej wartości. Wypożyczalnia aut będzie miała ściśle określone, jaki wiek kierowców jest odpowiedni. Zanim oddasz auto do wypożyczalni musisz sprawdzić, czy poziom paliwa jest taki sam jak przed wyruszeniem w trasę. Jeżeli zbiornik nie będzie zapełniony – wypożyczalnia aut samodzielnie go dotankuje lub doliczy ten koszt do twojego rachunku. Wiele wypożyczalni oferuje możliwość płacenia za paliwo z góry, warto jednak zadbać o to samodzielnie i poświęcić chwilę na szybkie odświeżenie pojazdu w myjni oraz na zatankowanie go. Wynajem auta wiąże się z dodatkowymi kosztami także w sytuacji, kiedy chcesz wynająć dodatkowe wyposażenie, takie jak nawigacja czy foteliki samochodowe. Wybierz takie miejsce, jak renomowana wypożyczalnia aut, a zostaniesz poinformowany o wszelkich sprawach związanych z wynajmem.

dentysta Kołobrzeg

http://why-calling.co.uk/