Wypożyczasz samochód? Dowiedz się, czego możesz się spodziewać!

Data dodania: 10.07.2018


Jeśli posiadasz własne auto prywatne na pewno nie korzystasz z takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów zbyt często. Jest to zupełnie normalne – na co dzień korzystamy z takiego auta, jakie nam odpowiada w warunkach miejskich, czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy zgoła odmiennego rodzaju samochodu – wtedy wizyta w takim miejscu, jak wypożyczalnia samochodów może okazać się prawdziwym zbawieniem. Jeżeli nie wynajmowałeś nigdy auta z takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów lub słyszałeś negatywne opinie na ten temat – przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się krok po kroku jak przebiega ten proces. Na pewno interesuje cię cena związana z wynajęciem samochodu – niektóre wypożyczalnie nie podają od razu ceny brutto. Jeżeli jest ona nastawiona raczej na wynajem biznesowy, ceny podane w ofercie będą wymagały doliczenia jeszcze 23% podatku. Niestety dotyczy to wszystkich aut – nie tylko tych biznesowych. Dopytaj zatem, czy ceny podane w ofercie to ceny netto czy też brutto, warto także dowiedzieć się czy wypożyczalnia aut określiła wcześniej limity kilometrów.

wypożyczalnia busów szczecin

Warto jest dobrze zapoznać się ze wszystkimi warunkami wynajmu auta – prawda jest taka że każda wypożyczalnia samochodów posiada swój własny regulamin, w którym określa zasady użytkowania pojazdu i nie powinniśmy w tej kwestii generalizować. W regulaminie powinieneś znaleźć informacje odnośnie wyjazdu autem za granice kraju, a także to w jakich przypadkach powinieneś zawiadomić o zdarzeniu policję – czasami wystarczy tylko oświadczenie sprawcy zdarzenia. Zapoznanie się z regulaminem może uchronić cię przed wieloma niepotrzebnymi sytuacjami kryzysowymi.

wynajem samochodów szczecin

Zanim wybierzesz auto i wyruszysz nim na upragnione wakacje lub też wyjazd służbowy, koniecznie sprawdź, czy samochód jest w stu procentach sprawny. Nie możesz zapomnieć o tym, że samochód należy zwrócić w takim stanie, w jaki był wynajęty. Różnego rodzaju uszkodzenia lakieru lub innych elementów składających się na auto powinny być odnotowane w umowie najmu. Tylko dzięki temu możesz zyskać pewność, że nie zostaniesz posądzony o ich spowodowanie. Samochody, które pochodzą z wypożyczalni w mieście Szczecin są najczęściej nowymi autami, które dodatkowo są regularnie serwisowane i bardzo zadbane. To właśnie powoduje, że wypożyczalnia aut pobierze od ciebie kaucję, jako naturalne zabezpieczenie w przypadku nawet najmniejszego uszkodzenia auta. Wpłacając kaucję musisz uzyskać informację o tym, kiedy będzie ona zwrócona na twoje konto. W przypadku ewentualnego wypadku – pamiętaj, że każde auto jest szeroko ubezpieczone, nie powinieneś więc ponosić dodatkowych opłat z tego tytułu.

dentysta Kołobrzeg